Начало Физическо възпитание и спорт

Физическо възпитание и спорт
Европейския ден на спорта в училище ПДФ Печат Е-мейл

Koleva 689536 nВъв връзка с Европейския ден на спорта в училище и кампанията ,,Движи се и победи", организирана от Община Велико Търново, седмокласниците от СУ ,,Вичо Грънчаров" се включиха активно в туристическия празник в местността ,,Ксилифор". Учениците с желание участваха в състезанията по риболов, шах, стрелба с лък, турнира по плажен волейбол и туристическата щафета.

.
koleva 34 nНай-голям интерес предизвика атракционна ,,Въжената градина", който бе тържествено открит на този ден.
Ученици и учители останаха удовлетворени от участието в тази инициатива и си обещаха да се включат в следващите етапи от кампанията ,,Движи се и победи".

Третото най-високо отличие и първо място ПДФ Печат Е-мейл

Gramota 8a 725541492 nТретото най-високо отличие и първо място със спечелени 16 точки от турнири в България и чужбина спечели Милица Петрова -VIII клас. Тя завоюва бронзов медал от Европейското първенство в Родос в състава на националния отбор на България в тройка с момичета от София, както и златни отличия от Балканското първенство. Милица беше наградена преди дни със специален плакет от Община Горна Оряховица и кмета инж. Добромир Добрев. Милица получи специален подарък от ТК â€žХемус" - официален екип за състезания и черен пояс

Награди от световно първенство ПДФ Печат Е-мейл

11 tanci 1Борис Борисов от 8 А клас преди броени дни се завърна от световно отборно първенство по спортни танци в гр. Дубай, ОАИ. С упорит труд, постоянство и много хъс, той и партньорката му Преслава Димкова са извоювали много победи.

На 04.11.2017 участаваха в едно от най-престижините състезания за тях - световно първенство за юноши старша възраст латиноамерикански танци. Там от 67 двойки се наредиха на 25 позиция.

Двамата тренират заедно от 8 години под ръководството на личния си тренъор Таня Шуманова и консултант-тренъори Калоян Иванов ( победител в Dancing Stars, топтренъор и съдия) и Олга Седова -именит руски тренъор.

От тук нататък им предстои усилена подготовка за държавния шампионат по спортни танци, който ще се проведе в края на месец март 2018.

Класирани за областно ниво!!! ПДФ Печат Е-мейл

1 IMG 2945Ученическите игри по тенис на маса за момичета 8- ми-10-ти клас, бяха проведени в зала "Никола Петров". Отборът ни срещна съперника от ПГХТ "Проф. д-р Асен Златаров". Нашият отбор игра в съревнование индивидуално и по двойки. При индивидуалната среща момичетата от СУ "Вичо Грънчаров" спечелиха индивидуалните срещи с нито един загубен гейм. При надпреварата по двойки момичетата повториха успеха с 3:0 гейма и успяха да се класират на първо място на общинско ниво от ученческите игри по тенис на маса. Това класира отборът ни на областно ниво където очакваме по трудни срещи и повече отбори от областта.

Успехи в следващата надпревара!

Щафетна обиколка на гр.Горна Оряховица ПДФ Печат Е-мейл

1 schtaf 20170510 191750 1На 10 май 2017 г се проведе традиционната щафетна обиколка на гр.Г.Оряховица. Нашето училище се представи с три отбора. Момчетата до 8 клас завоюваха първо място и получиха най-голямата купа. Приносът за успеха е на Атанас Иванов, Иван Димитров, Илиян Жеков, Георги Кръстев, Димитър Павлев, Елин Нешев, Милко Кирилов и Георги Недев. Отборът на девойките завърши на 3 място, а на юношите на 4 място.